Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Na slovíčko s Jardou


Jaroslav Kubišta - krajní záložník, útočník - 13.9.2018

Čau Jardo, za svou kariéru jsi stihl velkou řádku zápasů zejména za Áčko, nějaké i za Béčko. Na jaký moment vzpomínáš nejraději?
Ahoj Zdendo, je spousta momentů, na které se nezapomíná. Ať už první gól za A tým proti Úpici, tak spousta dalších. Určitě se mi vybaví výhry nad věčným rivalem z Kopidlna, ale i ostatní okresní derby. Nesmím také zapomenout na loňské postupové zápasy, které nebyly krásné po fotbalové stránce, ale byly od kluků odmakané na doraz a vyhrané spíš vůlí a touhou po společném úspěchu. A v neposlední řadě vyhrané posvícenské derby proti Jičínu. Ty chvíle děkovaček s diváky nikdy neomrzí.
Postup, příchody/odchody, trenérské duo...Co na to říkáš?
Postup Sobotky do Krajského přeboru beru jako velký úspěch. Po útrapách předchozí sezóny, kdy jsme se zachránili v úplném závěru a s neskutečnou dávkou štěstí. Nikdo takový vývoj soutěže nečekal a dlouho se o postupu mluvilo pouze šeptem. Každopádně Sobotce Krajský přebor sluší a musíme udělat všechno proto, aby se tady hrál i příští rok.
Co se týká odchodů a příchodů, tak byl tým vhodně posílen a vznikla zdravá konkurence. Zkušenější kluci přinesli do týmu kvalitu a herní nadhled, který nám ve vyblázněných závěrech někdy trochu chyběl. A samozřejmě k tomu patří i to, jak lidsky a charakterově zapadli mezi ostatní do kabiny.
Otázka trenéra bylo přes léto ožehavé téma. Nakonec u týmu zůstal Láďa Štrobl, kterého doplnil Kuba Gabriel. Určitě to přineslo větší kvalitu a nasazení v trénincích a odbourání některých stereotypů. Jen je škoda, že Kuba z rodinných důvodů nemůže pomoci Láďovi i o zápasech. Věřím, že by nás svojí povahou dokázal strhnout a vyhecovat i ve chvílí, kdy se úplně nedaří.
Odehrál jsi výborný zápas doma proti Jičínu, vyhrálo se velké derby před pořádnou diváckou návštěvou. Zdálo se, že koleno drží a vše bude v pohodě, co se stalo, že jsi opět na marodce?
Zápas proti Jičínu se podařil celému týmu! Já jsem jen zapadl do jeho fungování. Možná jsem někoho (včetně sebe) překvapil, že to s mojí fotbalovostí není ještě úplně marné, ale to už je zase minulost. Následující trénink jsem si špatně došlápl, podlomilo se mi koleno, které okamžitě nateklo a už jsem opět dobrý pouze pro vědu lékařskou.
Bohužel, jak už to u fotbalistů bývá, tak zranění se ti bohužel lepí na kopačky. Co všechno tě už potkalo?
Dlouho jsem se zraněním vyhýbal a kromě standardních zápasových bolístek a natažených svalů, které způsobilo přetížení nebo nedostatečná regenerace, se mi něco většího vyhýbalo. Každopádně před 3 lety začala série potíží s koleny. Takže mám nyní za sebou operaci pravého kolene, kde mi byla odstraněná část roztřepeného vazu a operaci levého kolene, kde mi pro změnu praskl meniskus. Nyní laboruji opět s levým kolenem a věřím, že najdu ještě morální sílu pokusit se o další návrat na trávník.
Na zápase v Bydžově jsi byl už pouze jako divák. Jak hodnotíš tento zápas?
Bohužel musím sportovně uznat kvalitu soupeře. Přestože se nám podařilo jít do vedení, nedokázali jsme i přes šance výsledkově odskočit. Věřím, že s navýšením skóre by šel nahoru i náš výkon. Po poločase už ale soupeř přepnul na vyšší level, začal nás přehrávat a bohužel zaslouženě vyhrál. My jsme si kalich hořkosti vypili až do dna, škoda neproměněné penalty, v závěrečných minutách mohla do zápasu vnést ještě další náboj. Ale to už je asi nováčkovská daň.
V sobotu hrajeme doma se silným Vrchlabím. Do Vrchlabí přestoupil Dan Wojcik a Tomáš Fišar. Motivace porazit je bude veliká, ne?
Motivace bude jistě veliká, ale bude na obou stranách. Na kluky si musíme dát pozor, známe jejich kvalitu. Ale kdybych měl vyjmenovávat jména a čísla soupeřů, kteří jsou nebezpeční, tak bych skončil jako Stříbrňák a vyjmenoval bych všechny. Byly ale doby, kdy naše domácí hřiště mazalo soupeřům nálepky favoritů a vyrovnávalo tabulkové rozdíly. Do té doby bych se o víkendu rád vrátil. Přeji sice klukům hodně fotbalového štěstí, ale pro body ať si jedou jinam.
Po pěti zápasech máme pouze 4 body. To je dost málo. Na to, že se hraje dobře a trenéři soupeřů nás chválí.
Ano souhlasím, je to málo. Čekali jsme o nějaký ten bodík víc. Chvála soupeřů nám bohužel pokračování v soutěži nezajistí. Ale věřím, že nás nějaké vítězství, klidně i ušmudlaným gólem a po nefotbalovém výkonu, nakopne k nějaké šňůře a co nejdříve se dostaneme do klidnějších pater tabulky. Tři body leží v sobotu na našem trávníku, musíme jít a sebrat si je.
Děkuji za odpovědi, přeji Ti hodně zdraví a ať se Ti daří.
Já děkuji. Hodně zdraví tobě i všem hráčům a fanouškům SK. A věřím, že my dva si spolu ještě někdy kopneme.

Aktuální články
SK Sobotka B - Žlunice neodehráno pro nezpůsobilý terén

Nový termín zatím nebyl dohodnut

 
Slovan Broumov - SK Sobotka 1:2 pp

Bojovný výkon našeho mužstva přispěl ke dvěma bodům ze soupeřova hřiště. Škoda jen červené karty . druhý poločas zdepenalty zde

 
TJ Sokol Železnice B - SK Sobotka B 3:1

radost nám může dělat zapracování mladých hráčů do týmu

 
SK Sobotka - SK Solnice 3:4
 
SK Sobotka B - SK Miletín B 0:4
 
SK Roudnice - SK Sobotka A 7:1 !!!
 
Podskalan Podhradí - SK Sobotka B 2:1 pk (1:1)
 
SK Sobotka A - TJ Velké Poříčí 6:1 (2:0)
 
SK Sobotka ml.žáci - Chomutice ml.žáci
 
SK Sobotka B - FK Kopidlno B 6:1
 
Utkání
Muži "A" | středa 09.09.2020, 17:00
TJ Sokol Železnice - SK Sobotka "A"
0:2 (0:0)
 
Muži "A" | neděle 13.09.2020, 15:00
Sokol Roudnice - SK Sobotka "A"
7:1 (3:1)
 
Muži "A" | sobota 19.09.2020, 16:00
SK Sobotka "A" - SK Solnice
3:4 (2:2)
 
Muži "A" | neděle 27.09.2020, 15:30
Slovan Broumov - SK Sobotka "A"
1:2 pk (1:0)
 
Muži "B" | sobota 29.08.2020, 17:00
SK Sobotka "B" - FK Kopidlno B
6:1 (2:1)
 
Muži "B" | sobota 05.09.2020, 17:00
SK Podskalan Podhradí - SK Sobotka "B"
2:1 pk (1:1)
 
Muži "B" | neděle 13.09.2020, 14:00
SK Sobotka "B" - Miletín B
0:4 (0:1)
 
Muži "B" | neděle 20.09.2020, 16:00
TJ Sokol Železnice B - SK Sobotka "B"
3:1 (2:0)
 
 
© eSports s.r.o. & SK Sobotka - kontakt: martincepicka@seznam.cz RSS