Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Na slovíčko s Davidem


David Šotka - obránce - 16.10.2018

Čau Davide, druhé vítězství v řadě. Zápas jako na houpačce. Popiš nám ho...
Ahoj Zděndo, Děkuji za možnost odpovídat v této velice prestižní anketě. Takže k zápasu, v první řadě jsme od začátku věděli, že soupeř je oslaben o několik hráčů základní sestavy. Za druhé, že musíme potvrdit body z venku, jinak by vítězství ze Slavie přišlo vniveč. Zápas jsme začali myslím dobře, byli jsme více na balonu a dobře kombinovali. Soupeř pouze bránil a celý náš tlak vyvrcholil faulem na Miliho v pokutovém území, červenou kartou a následnou penaltou, kterou nekompromisně proměnil nový kapitán Tomik. Po tomhle vyloučení měl každý v hlavě, že už máme zápas v kapse a jednoduše vyhrajeme. A tak jak to bývá, opak byl pravdou. Soupeř pomocí rychlé rozehry ze své poloviny hřiště na konci poločasu vyrovnal. Do druhého poločasu jsme opět vkročili aktivněji my, když Mesi vrátil vedení na naši stranu, jenže po pěti minutách jsme opět inkasovali. Nakonec se ukázala větší bojovnost našeho týmu a rychle jsme přidali vítězný a pojišťující gól a dovedli zápas do vítězného konce.
Po 8 kolech bylo málo bodů. Naštěstí je to momentálně veselejší, ne? Asi i v kabině je to klidnější, uvolněnější?
Určitě se lépe trénuje, když se vyhrává a boduje, což je cítit z každého z nás. I na trenérech je vidět, že jsou spokojeni. Nesmíme ale usnout na vavřínech. Věřím, že ještě nějaké body do konce podzimu uděláme. Musíme jít zápas od zápasu.
Kabina prošla velkou změnou, dá se říct, že si to už sedlo? Nebo to bude ještě nějaký ten zápas chtít? Jak to funguje v kabině, na hřišti, po zápase na pivku? :) 
Bylo potřeba tým posílit a doplnit, obzvláště po odchodu Fišiho, Dana a zraněného Tance. Myslím, že těžké zápasy, které jsme absolvovali zpočátku sezony, nám ukázaly kvalitu krajského přeboru a že máme ještě co zlepšovat. Na pivku to funguje vždycky dobře, tam si všichni rozumíme, možná ještě lépe nežli na hřišti :). Už jsme si sedli, jen Filip vždycky pospíchá domů..
Patříš mezi základní kameny obrany. Máš před sebou na levém kraji zálohy Čombeho, jak se ti s ním hraje? Musíš si ho hodně řídit, aby ti neutíkal stále útočit? :)
Někdy nalevo, někdy napravo. Je mi celkem jedno kde hraju. Jsme strašně rád, že mi drží zdraví a že svými výkony můžu alespoň trochu pomoci k vítězství. S Čombem jsme spolu fotbalové vyrůstali v Krnsku, takže v tomto ohledu si rozumíme dobře.
Pohled na tabulku je veselejší, jak vidíš ty postavení v tabulce na konci sezóny?
Věřím, že do konce podzimu budeme bodovat naplno doma a jako bonus přivezeme nějaké body z venku. Pro mě je nejdůležitější užít si každý zápas na 100% a sbírat cenné zkušenosti od spoluhráčů (Hába, Olda). Skončíme na 9. místě.
V neděli jedeme do dalekého Rychnova. Ten je poslední. Tyhle zápasy jsou ošemetné. Jak to vidíš?
Viz sobotní zápas s oslabeným Bělohradem. Musíme k němu přistoupit se 100% koncentrací a chutí, že chceme vyhrát. Hrajeme venku a tam se může stát cokoliv.
Jak je složité ve tvém případě skloubit práci, fotbal, rodinu? Např. když se jezdí dálky jako Rychnov, Kostelec...
Jsem rád, že jsi nakonec zmínil tohle téma. Určitě není časově jednoduché skloubit rodinu a účastnit se na všech tréninků a zápasů, ale u mě je fotbal na prvním místě a to ví i moje žena. Zde bych jí chtěl mnohokrát poděkovat zato, že vše mohu bez problémů absolvovat.
Děkuji za odpovědi, ať se tobě a tvé rodině daří.
Já děkuji. Měj se a pořádně fandi.

Aktuální články
SK Sobotka B - Žlunice neodehráno pro nezpůsobilý terén

Nový termín zatím nebyl dohodnut

 
Slovan Broumov - SK Sobotka 1:2 pp

Bojovný výkon našeho mužstva přispěl ke dvěma bodům ze soupeřova hřiště. Škoda jen červené karty . druhý poločas zdepenalty zde

 
TJ Sokol Železnice B - SK Sobotka B 3:1

radost nám může dělat zapracování mladých hráčů do týmu

 
SK Sobotka - SK Solnice 3:4
 
SK Sobotka B - SK Miletín B 0:4
 
SK Roudnice - SK Sobotka A 7:1 !!!
 
Podskalan Podhradí - SK Sobotka B 2:1 pk (1:1)
 
SK Sobotka A - TJ Velké Poříčí 6:1 (2:0)
 
SK Sobotka ml.žáci - Chomutice ml.žáci
 
SK Sobotka B - FK Kopidlno B 6:1
 
Utkání
Muži "A" | středa 09.09.2020, 17:00
TJ Sokol Železnice - SK Sobotka "A"
0:2 (0:0)
 
Muži "A" | neděle 13.09.2020, 15:00
Sokol Roudnice - SK Sobotka "A"
7:1 (3:1)
 
Muži "A" | sobota 19.09.2020, 16:00
SK Sobotka "A" - SK Solnice
3:4 (2:2)
 
Muži "A" | neděle 27.09.2020, 15:30
Slovan Broumov - SK Sobotka "A"
1:2 pk (1:0)
 
Muži "B" | sobota 29.08.2020, 17:00
SK Sobotka "B" - FK Kopidlno B
6:1 (2:1)
 
Muži "B" | sobota 05.09.2020, 17:00
SK Podskalan Podhradí - SK Sobotka "B"
2:1 pk (1:1)
 
Muži "B" | neděle 13.09.2020, 14:00
SK Sobotka "B" - Miletín B
0:4 (0:1)
 
Muži "B" | neděle 20.09.2020, 16:00
TJ Sokol Železnice B - SK Sobotka "B"
3:1 (2:0)
 
 
© eSports s.r.o. & SK Sobotka - kontakt: martincepicka@seznam.cz RSS